Już nawet interpretacja nie ochroni przed dopłatš podatku

08.07.19

Skarbówka wydaje korzystne dla podatnika stanowisko, a potem w czasie kontroli zmienia zdanie.

Nowelizacja kodeksu pracy, pozbawiając rekompensaty za nadgodziny, ma uchronić etaty. Bronisław Komorowski wprowadza więcej jednomandatowych okręgów wyborczych w samorządach Sugerowanie, że Polska była w jakikolwiek sposób odpowiedzialna za Holokaust, to nie stanowisko USA - podkreślił ambasador tego kraju w Polsce Stephen Mull. Został od dziś wezwany do MSZ w związku z wypowiedzią dyrektora FBI Jamesa Comeya.Jest nowa propozycja cięć w budżecie UE. Polska wciąż walczy o 300 mld zł funduszy z polityki spójności. Muranów – dzielnica mieszkaniowa powstała na gruzach warszawskiego getta – w zamyśle jej architekta miał być trwałym znakiem pamięci o zagładzie Żydów. Stał się jednak dokładnie czymś odwrotnym – symbolem zapominania. Ukraina przygotowuje się do podpisania umowy stowarzyszeniowej z Unią Europejską. Jednym z warunków przystąpienia Ukrainy do Unii jest wypuszczenie z więzienia byłej premier Julii Tymoszenko. - Niepodpisanie umowy stowarzyszeniowej z Ukrainą sprawi, że Unia wyzbędzie się jakiegokolwiek realnego wpływu na politykę naszego wschodniego sąsiada - mówi Robert Tyszkiewicz z PO.

40 ukaranych mandatami klientów to efekt dwudniowych działań straży miejskiej. Przy klubie Powiśle 10 osób dostało je za picie alkoholu w miejscu niedozwolonym

"Nawet w totalitarnym państwie pruskim wiedziano, że Ślązacy są Polakami, a ich mową ojczystą jest język polski". Wywiad z prof. Franciszkiem Markiem, Ślązakiem i znawcą Śląska – Jesteśmy zainteresowani finansowaniem odnawialnych źródeł energii, jak również w ogóle infrastruktury i energetyki – mówi Szymon Ostrowski, dyrektor Industrial and Commercial Bank of China w Polsce.

Posłowie PiS chcieli, powołując się na ustawę o wykonywaniu mandatu posła, dokonać kontroli dokumentów gdańskiego Portu Lotniczego Usamodzielnienie Komisji Trójstronnej i przeniesienie jej do Kancelarii Premiera lub do Sejmu to najważniejsze postulaty strony związkowej przedstawione wczoraj podczas konferencji dotyczącej zmianom sposobu prowadzenia dialogu społecznego. Świadectwo dojrzałości uzyskało 71 proc. tegorocznych absolwentów szkół ponadgimnazjalnych. Egzamin pisemny z języka polskiego zdało 94 proc. maturzystów, z matematyki - 75 proc., a z najczęściej wybieranego języka obcego, czyli angielskiego - 92 proc.Zorganizowaną grupę przestępczą, która zajmowała się włamaniami, kradzieżami i rozbojami na terenie Warszawy i okolic rozbiła stołeczna policja. Jedna z ofiar zmarła. Piłkarz reprezentacji Bułgarii Michaił Aleksandrow podpisał półtoraroczny kontrakt z Legiš Warszawa, z możliwoœciš przedłużenia o dwa lata. 26-letni skrzydłowy poprzednio występował w Łudogorcu Razgrad. Dla blisko 200 tys. osób biblioteka to jedyne miejsce, w którym mogą skorzystać z Internetu, prawie 250 tys. osób po raz pierwszy zetknęło się tu z komputerem

RSS

Katastrofa przy Antarktydzie. Samolot wczeœniej miał usterkę

15.12.19

Samolot Hercules C-130, który rozbił się w tym tygodniu podczas lotu na Antarktydę, miał poważnš awarię na tej samej trasie w 2016 roku.

RSS

Sšdy potrzebujš biegłych specjalistów od nowych technologii

15.12.19

Konieczne się staje stworzenie podwalin pod system, który weryfikuje wiedzę i umiejętnoœci biegłego sšdowego.

RSS

Skazany na œmierć chce uniknšć kary. "Smog już mnie zabija"

15.12.19

Jeden z szeœciu mężczyzn skazanych za brutalne pobicie i zgwałcenie studentki w autobusie w New Delhi, zwrócił się do sšdu o anulowanie kary œmierci. Tłumaczy, że zanieczyszczenie powietrza w Indiach już go zabija.

RSS

Rebranding na lewicy

15.12.19

Robert Biedroń udanie zakończył nieudany projekt polityczny, jakim okazała się Wiosna. Już na etapie budowania list wyborczych okazał się œwietnym negocjatorem, który ułożył je tak, by do Sejmu weszły prawie wszystkie osoby, na których liderowi nowej formacji zależało. To z kolei dało mu większš siłę w rozmowach o klubie Lewicy i połšczeniu z SLD.

RSS

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Box sponsorowany

Słupsk: Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje radca prawny i GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe

Dziewięciolatek opuszcza uniwersytet nie kończšc studiów

15.12.19

Wybitnie uzdolniony 9-letni Laurent Simons opuœcił Uniwersytet w Eindhoven w wyniku sporu w sprawie możliwej daty ukończenia uczelni.

RSS

Niemcy w strachu przed sankcjami USA

15.12.19

Rzšd Niemiec usilnie stara się nie dopuœcić do uchwalenia budżetu Pentagonu z zapisanymi tam sankcjami przeciwko gazocišgowi Nord Stream-2.

RSS

Wyprzedaż rocznika. BMW X1 tańsze od Toyoty Yaris?

15.12.19

Crossover klasy premium w cenie kompaktu? Wyprzedaż rocznika, a miesięczna rata za samochód cišgle wysoka? To nietypowe zjawiska, z jakimi mamy do czynienia tylko na przełomie roku. Sš efektem polityki cenowej marek oraz zamieszania wokół wartoœci RV. Na co trzeba uważać?

RSS

Polacy wygrali drużynowe skoki w Klingenthal

15.12.19

Piotr Żyła, Jakub Wolny, Kamil Stoch i przykładajšcy końcowš pieczęć na sukcesie Dawid Kubacki przypomnieli sobie i kibicom, jak potrafiš wygrywać w drużynie. Czas na poprawki indywidualne

RSS

Japonia i Rosja zaprojektujš wspólnie robota księżycowego

15.12.19

Firmy z Japonii i Rosji osišgnęły porozumienie w kwestii wspólnego zaprojektowania robota, który ma być wysłany na księżyc.

RSS

Francuski wykładowca do Kalety: Nie wiesz, o czym mówisz

15.12.19

Profesor prawa na Uniwersytecie Middlesex w Londynie, Laurent Pech odpowiedział na Twitterze na wpis posła PiS Sebastiana Kalety.

RSS

Pożyczamy 3 tys. na pół roku. Można przepłacić nawet 343 zł

15.12.19

Sprawdziliœmy, ile może kosztować pożyczka w kwocie 3 tys. zł, którš klient chce spłacić w szeœć miesięcy. Wskazujemy, gdzie można znaleŸć najtańszš ofertę.

RSS

Pracoholizm. Jak sobie z nim radzić?

15.12.19

Stres, brak snu, zachowania obsesyjne i problemy w relacjach to tylko niektóre zjawiska powišzane z uzależnieniem od pracy. W jaki sposób odróżnić pracoholizm od pasji i zdrowego zaangażowania? I jak sobie z tym poradzić?

RSS

Komputer uzupełni niedokończonš symfonię Beethovena

15.12.19

W najbardziej ambitnym projekcie, jaki kiedykolwiek próbowano zrealizować, komputer został ustawiony do pracy, aby uzupełnić niedokończonš 10. symfonię Beethovena.

RSS

Zatrzymana próba przemytu 450 tys. fałszywych monet

15.12.19

Władze w Wielkiej Brytanii zatrzymały mężczyznę, który próbował przemycić do kraju 450 tys. fałszywych monet o wartoœci 1 funta.

RSS

Premier Szkocji: Johnson musi uznać kolejne referendum

15.12.19

Premier Boris Johnson musi przyjšć, że Szkocka Partia Narodowa otrzymała mandat do przeprowadzenia drugiego referendum w sprawie niepodległoœci - powiedziała pierwsza minister Szkocji Nicola Sturgeon.

RSS

Informacjeksiążka telefoniczna Polski - wersja na płytach CD i DVD, lub ściągana z serwera, oferujemy wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, program ma dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, lub kodowane, książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw, ale także oferujemy mniejsze części na życzenie, czyli np. 1 województwo.


Menu witryny