Wydatki internetowe Polaków rosnš. Ale jest problem

08.07.19

W tym roku wydatki internetowe Polaków majš wzrosnšć aż o 25 proc., co spowoduje, że wartoœć rynku osišgnie poziom Szwajcarii oraz przebije Belgię.

Dyrektor urzędu pracy walczy z fikcyjnym bezrobociem. Zamiast pochwał władze chcą jego głowy. Pod tytułem "Równy facet i dziwak" Jan Puhl na łamach "Spiegla" analizuje, dlaczego są małe szanse, by Jarosław Kaczyński powtórzył sukces Andrzeja Dudy w następnych wyborach. Do tej pory nie było zwyczaju, by urzędujący prezydenci starający się o reelekcję uczestniczyli w debacie z kontrkandydatami przed pierwszą turą wyborów prezydenckich - powiedział w piątek prezydent Bronisław Komorowski.Może dojść do bojkotu kończącego się za tydzień konkursu na przygotowanie e-podręczników Żołnierze i pracownicy wojska w Polskich Kontyngentach Wojskowych w Afganistanie i Kosowie grają razem z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy Choć firma kończy 35 lat, nadal stawia na budowę nowych salonów – mówi właœciciel Jubitomu Kazimierz Tomasiewicz.

Krajowa Rada przetrwa, ale to nie koniec pytań o losy mediów publicznych i proces koncesyjny

Dzisiaj prasa i internet żyją jeszcze wtorkową debatą ośmiu liderów ugrupowań startujących w wyborach. Na szczęście wytchnienie daje właśnie zakończony Konkurs Chopinowski. I nie tylko on. Eksperci ds. bezpieczeństwa uważają, że gen. Janusz Nosek, szef SKW, powinien zostać zawieszony

Komisja etyki poselskiej ukarała zwróceniem uwagi StefanaNiesiołowskiego (PO) za jego wypowiedzi pod adresem PiS. Na tę samą karę - zdaniem komisji - zasłużyła Krystyna Pawłowicz (PiS) za nieparlamentarne słowa pod adresem Marka Balta (SLD) Kolejny prominentny europoseł Platformy Obywatelskiej rezygnuje ze startu w wyborach ze względu na problemy z prawem. Nowy prezes zarządzał wcześniej obiektem w Poznaniu. Problemów z nim związanych nie rozwiązałEuro 2012 upowszechniło nowy wizerunek Polski, na świecie chwalą nas za świetną organizację i atmosferę - powiedział premier Donald Tusk Czujność maszynistów dwóch pociągów zapobiegła w piątek po południu możliwemu zderzeniu dwóch pociągów, poruszających się w przeciwnych kierunkach po jednym torze na odcinku między Kaletami i Lublińcem (Śląskie). Nikt nie ucierpiał. Rośnie popularność akcji sprzątania grobów zapomnianych bohaterów.

RSS

Katastrofa przy Antarktydzie. Samolot wczeœniej miał usterkę

15.12.19

Samolot Hercules C-130, który rozbił się w tym tygodniu podczas lotu na Antarktydę, miał poważnš awarię na tej samej trasie w 2016 roku.

RSS

Sšdy potrzebujš biegłych specjalistów od nowych technologii

15.12.19

Konieczne się staje stworzenie podwalin pod system, który weryfikuje wiedzę i umiejętnoœci biegłego sšdowego.

RSS

Skazany na œmierć chce uniknšć kary. "Smog już mnie zabija"

15.12.19

Jeden z szeœciu mężczyzn skazanych za brutalne pobicie i zgwałcenie studentki w autobusie w New Delhi, zwrócił się do sšdu o anulowanie kary œmierci. Tłumaczy, że zanieczyszczenie powietrza w Indiach już go zabija.

RSS

Rebranding na lewicy

15.12.19

Robert Biedroń udanie zakończył nieudany projekt polityczny, jakim okazała się Wiosna. Już na etapie budowania list wyborczych okazał się œwietnym negocjatorem, który ułożył je tak, by do Sejmu weszły prawie wszystkie osoby, na których liderowi nowej formacji zależało. To z kolei dało mu większš siłę w rozmowach o klubie Lewicy i połšczeniu z SLD.

RSS

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe

Box sponsorowany

Słupsk: Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje radca prawny i GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca

Dziewięciolatek opuszcza uniwersytet nie kończšc studiów

15.12.19

Wybitnie uzdolniony 9-letni Laurent Simons opuœcił Uniwersytet w Eindhoven w wyniku sporu w sprawie możliwej daty ukończenia uczelni.

RSS

Niemcy w strachu przed sankcjami USA

15.12.19

Rzšd Niemiec usilnie stara się nie dopuœcić do uchwalenia budżetu Pentagonu z zapisanymi tam sankcjami przeciwko gazocišgowi Nord Stream-2.

RSS

Wyprzedaż rocznika. BMW X1 tańsze od Toyoty Yaris?

15.12.19

Crossover klasy premium w cenie kompaktu? Wyprzedaż rocznika, a miesięczna rata za samochód cišgle wysoka? To nietypowe zjawiska, z jakimi mamy do czynienia tylko na przełomie roku. Sš efektem polityki cenowej marek oraz zamieszania wokół wartoœci RV. Na co trzeba uważać?

RSS

Polacy wygrali drużynowe skoki w Klingenthal

15.12.19

Piotr Żyła, Jakub Wolny, Kamil Stoch i przykładajšcy końcowš pieczęć na sukcesie Dawid Kubacki przypomnieli sobie i kibicom, jak potrafiš wygrywać w drużynie. Czas na poprawki indywidualne

RSS

Japonia i Rosja zaprojektujš wspólnie robota księżycowego

15.12.19

Firmy z Japonii i Rosji osišgnęły porozumienie w kwestii wspólnego zaprojektowania robota, który ma być wysłany na księżyc.

RSS

Francuski wykładowca do Kalety: Nie wiesz, o czym mówisz

15.12.19

Profesor prawa na Uniwersytecie Middlesex w Londynie, Laurent Pech odpowiedział na Twitterze na wpis posła PiS Sebastiana Kalety.

RSS

Pożyczamy 3 tys. na pół roku. Można przepłacić nawet 343 zł

15.12.19

Sprawdziliœmy, ile może kosztować pożyczka w kwocie 3 tys. zł, którš klient chce spłacić w szeœć miesięcy. Wskazujemy, gdzie można znaleŸć najtańszš ofertę.

RSS

Pracoholizm. Jak sobie z nim radzić?

15.12.19

Stres, brak snu, zachowania obsesyjne i problemy w relacjach to tylko niektóre zjawiska powišzane z uzależnieniem od pracy. W jaki sposób odróżnić pracoholizm od pasji i zdrowego zaangażowania? I jak sobie z tym poradzić?

RSS

Komputer uzupełni niedokończonš symfonię Beethovena

15.12.19

W najbardziej ambitnym projekcie, jaki kiedykolwiek próbowano zrealizować, komputer został ustawiony do pracy, aby uzupełnić niedokończonš 10. symfonię Beethovena.

RSS

Zatrzymana próba przemytu 450 tys. fałszywych monet

15.12.19

Władze w Wielkiej Brytanii zatrzymały mężczyznę, który próbował przemycić do kraju 450 tys. fałszywych monet o wartoœci 1 funta.

RSS

Premier Szkocji: Johnson musi uznać kolejne referendum

15.12.19

Premier Boris Johnson musi przyjšć, że Szkocka Partia Narodowa otrzymała mandat do przeprowadzenia drugiego referendum w sprawie niepodległoœci - powiedziała pierwsza minister Szkocji Nicola Sturgeon.

RSS

Informacjeksiążka telefoniczna Polski - wersja na płytach CD i DVD, lub ściągana z serwera, oferujemy wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, program ma dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, lub kodowane, książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw, ale także oferujemy mniejsze części na życzenie, czyli np. 1 województwo.


Menu witryny