Dalej nie wiemy nic

15.03.19

Nie da się uciec od tematu brexitu, Brytyjski parlament odrzucił plan premier May oraz bezumowne wyjście z UE, ale fundamentalnie niewiele się zmieniło, Dzisiejsza zgoda na odroczenie brexitu będzie oznaczać tylko otwarcie nowego tematu ,,,

Policja z Tarnobrzegu (Podkarpackie) zatrzymała trzech młodych mężczyzn, którzy kilka dni temu okradli samochód niemieckiej służby ratowniczej. Niemcy pomagali w usuwaniu skutków powodzi na terenie tarnobrzeskiego osiedla Wielowieś.        Meteorolodzy ostrzegają, że nadchodzące burze i ulewy mogą spowodować podwyższenie się poziomu w rzekach. Szczególnie zagrożone są województwa: podkarpackie, śląskie, małopolskie, świętokrzyskie, lubelskie i łódzkie.
       Nadal powyżej stanu alarmowego utrzymuje się Warta w województwach lubuskim i wielkopolskim, a także Odra w województwie zachodniopomorskim. Stany alarmowe utrzymują się także na Wiśle na odcinku Toruń-Tczew oraz w zlewni Pilicy i Bzury w województwie łódzkim.
       Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej informuje także o spodziewanym wzroście poziomów wody do stanów ostrzegawczych w Zalewie Szczecińskim w związku z silnym, sztormowym wiatrem z kierunku północno-wschodniego.
       Wystarczyło kilka godzin obfitych opadów, by w województwie łódzkim znów wzrosło zagrożenie powodziowe. W Głownie strażacy walczą o kilkadziesiąt posesji, zalewanych przez rzeki Brzuśnia i Mroga. Zalanych jest pięć ulic, kilkanaście osób trzeba było ewakuować.
       Synoptycy zapowiadają na Podkarpaciu kolejne opady deszczu. Mogą one spowodować ponowne wezbranie rzek, a w konsekwencji - w nocy z wtorku na środę - doprowadzić do przekroczenia stanów alarmowych na Wisłoku po Rzeszów i Wisłoce wraz z dopływami po Pilzno.
       Tymczasem po ostatnich opadach woda spływa z górnych biegów rzek, a to oznacza, że w dolnych odcinkach zaczną one wzbierać. Najwięcej deszczu spadło w ciągu doby na południu regionu, w okolicach Komańczy,  Dukli, Leska i Wisłoka Wielkiego - średnio około 20 litrów na metr kwadratowy. Przy nasiąkniętej ziemi woda spływa do rzek, które mogą osiągnąć stany ostrzegawcze. Na razie jednak w żadnym miejscu nie zostały one przekroczone.
       Padające deszcze komplikują sytuację powodziową w Dobrzykowie koło Płocka. W Dolinie Dobrzykowsko-Iłowskiej nadal wiele miejscowości jest pod wodą. Miejscami woda sięga jeszcze nawet 4 metrów. Obecnie najważniejsze jest zatamowanie napływu wody przez wyrwę w Świniarach i uszczelnienie wałów. Gdyby to się nie udało, to mogłoby dojść do ponownego zalania okolicy. Od jutra pogłębiarki będą pracować przy zabezpieczaniu wyrwy. Jednocześnie trwają prace nad uruchomieniem jedynej, ocalałej przepompowni, tak by można było stopniowo osuszać dolinę. Dwie pozostałe przepompownie znajdują się pod wodą.
       Zdaniem burmistrza Gąbina Krzysztofa Jadczaka mieszkańcy jeszcze długo nie będą mogli powrócić do swoich domów. Będzie to zależało od powodzenia działań prowadzonych przez służby.
       Sytuacja powodziowa w Zachodniopomorskiem jest pod kontrolą, choć występują lokalne podtopienia na południu regionu. Najtrudniejsza sytuacja jest obecnie w okolicy Krajnika Dolnego - przesiąka wal zbudowany przez strażaków.
       Poziom Wisły w Lubelskiem sukcesywnie się obniża. W związku z tym wojewoda lubelski odwołał rano alarm powodziowy dla powiatów: kraśnickiego, opolskiego, puławskiego i ryckiego. Podobne zarządzenie objęło także gminy: Annopol, Józefów nad Wisłą, Łaziska, Wilków, Kazimierz Dolny, Janowiec, Puławy i Stężyca oraz miasta Puławy i Dęblin.
       Wojsko cały czas pomaga w walce ze skutkami powodzi. W akcję jest zaangażowanych około 1400 żołnierzy - poinformował IAR podpułkownik Tomasz Mazurek ze Sztabu Generalnego Wojska Polskiego. Najwięcej żołnierzy działa na terenach Polski południowo-wschodniej. Mundurowi szykują się w województwie lubuskim na przejście fali kulminacyjnej na Odrą.
       Władze Sandomierza od jutra będą pobierać od ewakuowanych powodzian opłaty za wyżywienie. Zastępca burmistrza Marek Bronkowski powiedział, że na ten cel ewakuowani powinni przeznaczyć część zasiłku otrzymywanego w wysokości 6 tysięcy złotych. Opłata za całodzienne wyżywienie ma wynosić 8 złotych. "Nie jesteśmy w stanie non stop utrzymywać tych osób. Dajemy im dach nad głową, wodę bieżącą i prąd'' - powiedział Marek Bronkowski.
        Do końca tygodnia w całej Polsce należy spodziewać się opadów deszczu wraz z występującymi lokalnie burzami - prognozuje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej w Warszawie.
        Meteorolog Małgorzata Tomczuk powiedziała IAR, że w ciągu najbliższych kilkunastu godzin można spodziewać sie burz na wschodzie, szczególnie północnym wschodzie kraju. Opady mogą dochodzić do 30 milimetrów. W nocy nadejścia burz mogą spodziewać się mieszkańcy Podkarpacia. Małgorzata Tomczuk mówi, że podobna pogoda utrzyma się we wtorek oraz z wtorku na środę. Jutro znów opady na wschodzie kraju i Podkarpaciu. W nocy z wtorku na środę będzie intensywniej padać na południu - w Małopolsce, na Górnym Śląsku i Opolszczyźnie. Najwięcej deszczu - do 40 milimetrów - spadnie na Podkarpaciu. W środę strefa silniejszych opadów powinna przesunąć się nad zachodnią część kraju.
       Małgorzata Tomczuk powiedziała, że na przebłyski słońca można liczyć dopiero pod koniec tygodnia, kiedy opady staną się mniej intensywne. Miejscami intensywne opady deszczu mogą spodować lokalne podtopienia. Jednak według IMGW kolejna powódź nam nie grozi.
Włamali się na serwery Międzynarodowej Federacji Antydopingowej.Patrząc na reakcję dolara i amerykańskiej giełdy trudno uwierzyć, że we wczorajszym komunikacie Fed znalazły się mocne zapisy na temat rynku pracy i podtrzymanie planów stopniowego wprowadzania podwyżek, Eurodolar wraca do spadków po wczorajszej, jednodniowej, wzrostowej korekcie, Skala zniżki może się pogłębić, jeżeli popołudniowe dane z USA nie rozczarują, Prodolarowe nastroje utrzymają się na rynku walutowym,,, Do późnych godzin wieczornych trwały prace.

Włoscy plantatorzy oliwek windują cenę oliwy z oliwek. Wszystko przez choroby dotykające plantacje i wyjątkowo deszczową pogodę. Producenci tną prognozy tegorocznych zbiorów o jedną trzecią, a to musi spowodować wzrost cen.

Piątkowy poranek przynosi osłabienie złotego, O godzinie 11:00 za euro trzeba było zapłacić 4,3280, za dolara 3,3180, funt brytyjski kosztował 5,0220, natomiast frank szwajcarski 3,4910, Memphis Depay znalazł się na celowniku wielkich. Według brytyjskich mediów, o rewelacyjnego 21-latka z mistrza Holandii PSV starają się Bayern, Manchester United i Liverpool.

Najnowszy sondaż IPSOS dla OKO.press pokazuje, że elektorat Nowoczesnej i PO widzi na pozycjach liderów kogoś innego. Tak wynika z najnowszych badań przeprowadzonych na University of British Columbia. Na amatorskim nagraniu widać, jak helikopter z rannym odlatuje ze stoku we francuskich Alpach.FBi wszczęło śledztwo ws. opublikowania rozbieranych zdjęć Scarlett Johannson, rzekomo zhakowanych z jej telefonu - podała telewizja FoxNews. Reprezentacje Hiszpanie i Francji uzupełniły skład półfinalistów tegorocznych mistrzostw świata w Katarze. O ile Trójkolorowi nie mieli żadnych problemów z pokonaniem Słowenii, o tyle obrońcy tytułu awans zapewnili sobie w ostatniej akcji meczu z Danią. Utrzymanie dróg będzie nas sporo kosztować. Dlatego musimy zbudować system, w którym drogi będą finansowane z kilku źródeł: budżetu, dotacji unijnych, a także opłat pochodzących od użytkowników dróg – mówi w rozmowie z Wprost24 Henryk Klimkiewicz, prezes Zespołu Doradców Gospodarczych TOR uzasadniając w ten sposób decyzję o zamianie winiet na system elektronicznego myta. - Wprowadzenie e-myta będzie generowało większy strumień pieniędzy niż system winiet – podkreśla Klimkiewicz.
Fot. FORUM

RSS

Złoty pozostaje stabilny, pomimo braku porozumienia handlowego na linii USA-Chiny

15.05.19

Początek nowego tygodnia na rynku FX przynosi nieco mocniejszego PLN, pomimo brak porozumienia handlowego na linii USA-Chiny, Polska waluta kwotowana jest następująco: 4,2971 PLN za euro, 3,8276 PLN wobec dolara amerykańskiego, 3,7774 PLN względem,,,

RSS

Jednodniowy optymizm

15.05.19

Piątkowa sesja przyniosła odbicie na większości światowych rynków, zgodnie z tym co sygnalizowały rano parkiety azjatyckie, Skala wzrostów była wprawdzie znacznie mniejsza niż sugerowały otwarcia, ale DAX zyskał ostatecznie 0,7%, a WIG20 0,6%

RSS

Gorzki owoc

15.05.19

Spadające indeksy w Azji i dołujący futures na SP500 jasno dają do zrozumienia, że klimat na rynkach nie jest pozytywny w obawie, że USA i Chinom nie uda się dojść do porozumienia w kwestiach handlowych, Twarde stanowisko obu storn przynosi ,,,

RSS

TYGODNIK FX z 10/05/2019

15.05.19

? #USA WPROWADZIŁY WYŻSZE STAWKI CELNE NA IMPORT Z CHIN, Mowa o towarach wartych 200 mld USD ? stawka wzrosła w piątek z 10 proc, do maksymalnych 25 proc,, ale nie dotyczy to towarów w tranzycie, czyli już wysłanych z Chin i zafakturowanych

RSS

Box sponsorowany

Słupsk: Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe

Słabe nastroje utrzymują się

15.05.19

Na początku bieżącego tygodnia utrzymują się nienajlepsze nastroje rynkowe w związku z eskalacją konfliktu handlowego na linii USA-Chiny, Negocjacje znalazły się w impasie po tym, jak Chiny odrzuciły propozycje zmian prawnych zaproponowane,,,

RSS

Kredyt na wykończenie mieszkania

15.05.19

Teraz w Polsce ogromną sławą cieszą się mieszkania z sektora wtórnego oraz deweloperskiego, Nieodzowność wykonania remontu bądź wykończenia mieszkania nie zniechęca ewentualnych nabywców, Po dokonaniu wyceny okazuje się, iż wzięcie ,,,

RSS

Litwa bez premiera

15.05.19

Amerykanie się nie zawahali i nałożyli nowy pakiet sankcji na produkty z Chin, Premier Republiki Litewskiej nie wszedł do drugiej tury wyborów prezydenckich i rezygnuje ze stanowiska, Inflacja w Czechach wraca do normy

RSS

Chińczycy zapowiedzieli kontr-działania, które mogą uderzyć w dolara

15.05.19

W końcu Pekin zdecydował się poinformować o szykowanych kontr-działaniach wobec ceł nałożonych przez USA, Od 1 czerwca mają zostać podniesione cła na blisko 3000 produktów z USA o wartości 60 mld USD ? nowa stawka ma wynieść 25 proc

RSS

Najgorsza sesja na Wall Street od grudnia

15.05.19

Wczorajsza decyzja chińskich władz, by zignorować ostrzeżenia prezydenta Trumpa i w ramach działań odwetowych nałożyć cła na import towarów z USA o wartości około 60 mld USD doprowadziła do silnej przeceny na większości giełd ,,,

RSS

Dzień na ochłonięcie

15.05.19

Strach inwestorów o impas w negocjacjach handlowych i działania odwetowe w polityce celnej przyćmiewa wszystkie inne tematy, Dziś mamy moment uspokojenia z pomocą lepszego humoru prezydenta Trumpa, ale pytaniem do przedyskutowania jest, czy ,,,

RSS

Klimat inwestycyjny nie sprzyja ryzykownym aktywom

15.05.19

Rynki funkcjonują w atmosferze podwyższonej awersji do ryzyka, Wzrost napięć handlowych na linii USA-Chiny przyczynił się do pogorszenia klimatu inwestycyjnego, co nie sprzyja ryzykownym aktywom, Wczoraj można było zaobserwować silną ,,,

RSS

Kto się kogo boi?

15.05.19

USA / CHINY / ROZMOWY HANDLOWE: Chiny zapowiedziały wczoraj pakiet kontr-działań wobec ostatnich posunięć USA ws, ceł, Od 1 czerwca w życie mają wejść wyższe stawki celne (25 proc,) na blisko 3000 produktów z USA o wartości 60 mld USD,,,

RSS

Jaki wiatr wieje na Wyspach?

15.05.19

Dane z Niemiec bez zaskoczeń, Okazały się być w pełni zgodne z oczekiwaniami, Wojna handlowa to nie tylko Chiny, Z końcem tygodnia mija termin decyzji ws, europejskiej motoryzacji, Nastroje w Wlk, Brytanii przed wyborami do Parlamentu Europejskiego

RSS

WIG20 najniżej od miesiąca

08.05.19

Czwartkowy handel na warszawskim parkiecie przyniósł kontynuację spadków z wtorku, Główny indeks, WIG20, zniżkował dziś o -0,65%, mWIG40 spadł o -0,95%, podczas gdy sWIG80 ?oddał? -0,1%, Obroty na szerokim rynku wyniosły 510 mln z ,,,

RSS

Napisać jedno, powiedzieć drugie

08.05.19

Fed nie zaoferował żadnych sygnałów, że jest bliżej cięcia głównej stopy procentowej, co było jastrzębią niespodzianką pomagającą dolarowi, Otrzymaliśmy też sprzeczne sygnały dotyczące oceny inflacji, które mogą wymagać ,,,

RSS

Informacjeksiążka telefoniczna Polski - wersja na płytach CD i DVD, lub ściągana z serwera, oferujemy wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, program ma dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, lub kodowane, książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw, ale także oferujemy mniejsze części na życzenie, czyli np. 1 województwo.


Menu witryny