Prezydent: Dziœ mamy państwo, które nie zależy od nikogo

01.08.18

- To dzięki waszemu bohaterskiemu zrywowi, dzięki tym, którzy przeżyli i wychowywali młode pokolenia, jesteœmy tacy, jacy jesteœmy i jesteœmy tu, gdzie jesteœmy - mówił do powstańców warszawskich Andrzej Duda w trakcie uroczystoœci w przeddzień 74. rocznicy wybuchu powstania. Prezydent podkreœlił, że istnienie dzisiejszej Polski jest zasługš powstańców - zwraca uwagę Onet.pl.

343 tysięcy złotych - jedynie do takiej kwoty nieprawidłowości finansowych w latach 2007 - 2009 przyznaje się TVP. Spółka kwestionuje tym samym raport Najwyższej Izby Kontroli, w którym kwotę nieprawidłowości wyliczono na blisko 150 milionów złotych. Zwycięzcą wyborów w Wielkiej Brytanii jest Kukiz'15. Partia zdobyła 24 proc. głosów. Już tysiąc kandydatów 
do samorządów podpisało „Dekalog samorządowca" 
w akcji „Rodzina ma głos". Deklarują przywiązanie 
do wartości, dbałość 
o wspólnotę i rodzinę.Policja zatrzymała mężczyznę podejrzanego o napad na pracownika stacji LPG. Sprawca żądając wydania pieniędzy, ugodził pokrzywdzonego nożem. Polak to najbardziej lojalny pracownik w Europie - czytamy w "Pulsie Biznesu". Aż dwie trzecie rodaków deklaruje "całkowite przywiązanie" do swego dotychczasowego pracodawcy - wynika z cytowanej przez gazetę ankiety firmy doradztwa personalnego Kelly Services. Tak. Zgodnie z nowymi przepisami może to teraz zrobić właśnie lekarz albo na jego polecenie pielęgniarka

Pięciu komendantów wojewódzkich odebrało nominacje na stopień nadbrygadiera z rąk prezydenta Bronisława Komorowskiego

Sprzeciw Kuklińskiego wymagał wielkiego heroizmu. Zapewne nie od wszystkich można oczekiwać takiego działania. Heroizm między innymi dlatego pozostaje heroizmem, że nie każdy potrafi się na niego zdobyć Prokuratorzy z Katowic odpowiedzialni za przekazanie mediom przejętych przez policję pedofilskich materiałów stracili stanowiska.

Dostęp do wraku malezyjskiego samolotu mają nieuprawnione osoby, które nie znają się na prowadzeniu dochodzenia i mogą świadomie dokonywać zmian w położeniu szczątków lub je wywozić - przyznał w TVN24 Maciej Lasek, przewodniczący Państwowej Komisji Badania Wypadków Lotniczych. Młody mężczyzna podszywał się pod celnika. Fikcyjnie zatrudnił dwie osoby, które zarekwirowały dziesięć automatów do gier. Oszusta złapano, urządzeń szuka policja. Kampania reklamowa ministra rolnictwa szkodzi jego ugrupowaniu. To kolejna – po  infoaferze – wpadka czołowego polityka ludowcówWstępne badania wydobytych przez IPN szczątków ludzkich na cmentarzu przy ul. Wałbrzyskiej w Warszawie wskazują, że pochodzą one sprzed 50-60 lat - poinformowała Prokuratura Okręgowa w Warszawie. Tusk zamknął się w swojej twierdzy. Konsultuje się tylko z kilkoma doradcami, do których ma zaufanie Bolesław Piecha (PiS) ocenił, że wystąpienie premiera Donalda Tuska nie zawierało konkretów, zabrakło w nim wizji. Według niego w PO panuje strach przed ewentualnym wynikiem wyborczym.

RSS

Komunistyczna Partia Polski zostanie zdelegalizowana?

08.07.19

Nowelizacja kodeksu karnego autorstwa Ministerstwa Sprawiedliwoœci spotkała się z ostrš reakcjš skrajnie lewicowych partii.

RSS

Co powiedzieć sytemu Polakowi

08.07.19

Konwencja programowa Prawa i Sprawiedliwoœci pokazała, w jak dużym stopniu partia rzšdzšca padła ofiarš sukcesu polskiej gospodarki i skutecznoœci własnej polityki. Drugš ofiarš jest opozycja, która nie może zmobilizować zadowolonego społeczeństwa do walki z PiS.

RSS

Za szkody e-hulajnóg zapłacš kierowcy?

08.07.19

Obowišzek posiadania OC dla e-hulajnóg przy braku ich rejestracji oznaczałby, że w razie wypadku szkody osobowe pokrywałby Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny z odpisów od składek OC od aut.

RSS

Utoniemy w œmieciach

08.07.19

Wszyscy niby wiedzš, że odpady trzeba segregować, a większoœć nawet twierdzi, że tak robi. Wystarczy jednak popatrzeć po ulicach, by mieć pewnoœć, że jest inaczej.

RSS

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Box sponsorowany

Słupsk: Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Macron: Rasizm i homofobia na meczu? Przerwać spotkanie

08.07.19

Prezydent Francji Emmanuel Macron powiedział, że mecze piłkarskie powinny być przerywane, jeœli z trybun będš dochodziły rasistowskie lub homofobiczne hasła.

RSS

Adwokat za bardzo ufał sędziemu. Dostał naganę

08.07.19

Nieoficjalne ustalenia między pełnomocnikiem a sędziš skończyły się dla prawnika dyscyplinarkš.

RSS

Jak sprawdzić, czy egzaminator się nie pomylił

08.07.19

Zdajšcy, którzy nie zgadzajš się z uzyskanš iczbš punktów, majš prawo sprawdzić, czy egzaminator dobrze ich ocenił.

RSS

Z Moskwy do Kamczatki. Planuje lot samolotem solarnym

08.07.19

Rosyjski podróżnik Fiodor Koniuchow odbył w tym tygodniu pierwszy w historii lot z okolic Moskwy na Krym. Dwudniowy lot odbył na pokładzie samolotu napędzanego energiš słonecznš. Teraz planuje przelecieć niemal całš Rosję.

RSS

Rosja: Druk 3D do stworzenia bazy na księżycu

08.07.19

Rosjanie planujš wykorzystać technologię druku 3D, by z pyłu stworzyć bazę na księżycu. Program miałby być wdrażany w kilku etapach. Zakończenie przewidziano na 2040 rok.

RSS

Ambasador: Niemcom dobrze się współpracuje i z PO, i z PiS

08.07.19

Łšczš nas strategiczne relacje z Polskš, bez względu na to, kto rzšdzi – deklaruje Rolf Nikel, ambasador Niemiec w Warszawie.

RSS

Konserwatyœci wygrywajš wybory w Grecji

08.07.19

Przedterminowe wybory parlamentarne w Grecji wygrała liberalno-konserwatywna Nowa Demokracja (ND).

RSS

Już nawet interpretacja nie ochroni przed dopłatš podatku

08.07.19

Skarbówka wydaje korzystne dla podatnika stanowisko, a potem w czasie kontroli zmienia zdanie.

RSS

Wydatki internetowe Polaków rosnš. Ale jest problem

08.07.19

W tym roku wydatki internetowe Polaków majš wzrosnšć aż o 25 proc., co spowoduje, że wartoœć rynku osišgnie poziom Szwajcarii oraz przebije Belgię.

RSS

12 lat czekania na tytuł. Brazylia wygrywa Copa America

08.07.19

Brazylia pokonała Peru 3:1 w finale Copa America. Gospodarze turnieju kończyli mecz w osłabieniu. Czerwonš kartkę zobaczył strzelec pierwszej bramki Gabriel Jesus.

RSS

Nowe ciężarówki dla Wojska Polskiego

08.07.19

12. Wojskowy Oddział Gospodarczy z Torunia rozstrzygnšł przetarg na zakupu partii ciężarówek dla Sił Zbrojnych RP.

RSS

Informacjeksiążka telefoniczna Polski - wersja na płytach CD i DVD, lub ściągana z serwera, oferujemy wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, program ma dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, lub kodowane, książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw, ale także oferujemy mniejsze części na życzenie, czyli np. 1 województwo.


Menu witryny