"Puls Biznesu": Pudełko z niespodzianką od fiskusa

15.05.18

Ministerstwo Finansów kończy pracę nad IP Boksem. W wersji roboczej podatek dochodowy od innowacji ma wynosić 5 proc. Przez 20 lat - podaje środowy "Puls Biznesu".

Do kliniki w Marburgu trafił pacjent z chorobami, których lekarze nie byli w stanie zdiagnozować. 16 lutego o poranku szerokie rzesze ludności dowiedziały się, że Platforma Obywatelska ma 46 proc. poparcia. Za dużo. Bo przecież miało jej spadać i wydawało się, że spadać zaczynało.
Tomasz Lis (WhiteSmoke Studio) Nowa Zelandia: Dane nt, inflacji CPI za III kwartał zostały zrewidowane w górę do 0,3 proc, k/k i 0,4 proc, r/r, wobec wcześniejszych 0,2 proc, k/k i 0,2 proc, r/r, które były publikowane 18 październikaW wyniku katastrofy sześć osób zginęło, a cztery zostały ranne. Żona tragicznie zmarłego himalaisty w rozmowie z Dariuszem Kmiecikiem. Przez wiele lat okrutnie gwałcił swoją córkę. Urodziła dwoje dzieci. Znęcał się nad żoną i synem. Sąd skazał go na 10 lat więzienia. Ale na tym nie kończy się sprawa "polskiego Fritzla", jak nazwano Krzysztofa Bartoszuka. Oskarżenie nie pogodziło się z takim wyrokiem.

Szef hazardowej komisji śledczej Mirosław Sekuła (PO) chce, żeby śledczy w przyszłym tygodniu rozpoczęli prace nad przygotowanym przez niego projektem sprawozdania z prac tej komisji. Posłowie PiS i Lewicy na dzisiejszym posiedzeniu ostro przeciwko temu zaprotestowali.

Świątynia jazdy, siedziba polskiej wiksy, najlepsza bania w kraju - różnie nazywano legendarny już klub Ekwador znajdujący się w malutkiej miejscowości Manieczki. W sierpniu mekka balangowiczów została wystawiona na sprzedaż za, bagatela, 2,75 mln złotych. Po zatrzymaniu przez służby rosyjskie dyplomaty USA spodziewane jest pogorszenie relacji między oboma krajami.

W Turcji dochody z turystyki spadły o 13,8 proc. Przedstawiciel ministerstwa obrony USA poinformował w piątek, że dwa syryjskie myśliwce próbowały wejść w przestrzeń powietrzną nad miastem Hasaka na północnym wschodzie Syrii, ale zostały skutecznie odwiedzione od tej próby przez samoloty bojowe koalicji. Zejście poniżej minimalnej wysokości zniżania, przy nadmiernej prędkości opadania, w warunkach atmosferycznych uniemożliwiających wzrokowy kontakt z ziemią i spóźnione rozpoczęcie procedury odejścia na drugi krąg - to bezpośrednie przyczyny katastrofy smoleńskiej według raportu komisji Millera.Tańsze bilety dla rodzin z dziećmi. Zdjęcia otrzymaliśmy na Kontakt 24. Prezes PiS uważa, że rząd musi bronić polskiej marki "zagrożonej" przez Rosję w związku z wyjaśnianiem przyczyn katastrofy.

RSS

Włoskie danie i reszta menu

22.05.18

Często ostatnio dźwięczą nam w uszach owe melodie opowiadające o przełomach: przywoływaliśmy wszak frazę "the times they are a-changing" Dylana, ale równie dobrze może się nam nasunąć Kult: "nowe czasy nie biorą jeńców / nie uznają ,,,

RSS

Rynek spada, wybrane spółki rosną

22.05.18

Dzisiejsza sesja stała pod znakiem spółek surowcowych, które wyróżniały się pozytywnie i to nie tylko w Warszawie, ale również w Europie, Zresztą nastroje na Starym Kontynencie wciąż dopisywały i w Eurolandzie zwyżki były nawet pokaźne

RSS

Niepokój powrócił na Wall Street

22.05.18

Wall Street w czwartek, a właściwie jej obóz byków, miała za zadanie pokazać, że rzeczywiście chwilowo wysokie rentowności obligacji przestały mocno straszyć inwestorów na rynku akcji, Nie za bardzo się to udało, ale i tak znowu na ,,,

RSS

Techniczne drogowskazy

22.05.18

Ku końcowi zmierza ważny tydzień, jeśli wierzyć analitykom technicznym, gdyż przełamania poziomów wsparcia/oporu na rentownościach obligacji USA i parach walutowych z USD (jeśli zostaną utrzymane do końca dnia) nadadzą kierunek dla ,,,

RSS

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Box sponsorowany

Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Dolar przed korektą

22.05.18

USA / DANE: Opublikowane wczoraj po południu dane Philly FED wskazały na wzrost wskaźnika w maju do najwyższego poziomu od roku (34,4 pkt, wobec szacowanych 21,0 pkt,), Subwskaźnik nowych zamówień przyspieszył do 40,6 pkt, z 18,4 pkt

RSS

Płace w Polsce nadal rosną

22.05.18

Rentowności amerykańskich 10-letnich obligacji najwyżej od 2011 roku, Cena ropy Brent powyżej 80 USD za baryłkę, Dziś ważne dane z Kanady

RSS

Obligacje tracą na atrakcyjności. Trump straszy

22.05.18

Stopy zwrotów z obligacji nie zadowalają już inwestorów, Trump dalej straszy sankcjami handlowymi, tym razem głównie Unię Europejską, Pensje w Polsce wciąż rosną

RSS

O polskim przemyśle i sprzedaży w tym tygodniu

22.05.18

Eurodolar pozycjonuje się dziś rano na poziomie 1,1750, Zaliczane są więc kolejne minima, dolar jest mocny, a zapewne pomaga w tym informacja podana wczoraj ? o tym, że Chiny i USA doszły do porozumienia w kwestii zmniejszenia chińskiej ,,,

RSS

Kolejny tydzień w cieniu złotego

22.05.18

Piątkowe notowania na Giełdzie Papierów Wartościowych dobrze podsumowały handel w całym tygodniu, Od poniedziałkowej sesji, jak na wielu sesjach poprzednich tygodni, rynek spółek o największej kapitalizacji wykazywał wrażliwość na ,,,

RSS

Kwestia skali i spojrzenia

22.05.18

To, co się stało na wykresie eurodolara w końcówce kwietnia, a następnie w maju, robi wrażenie nawet jeśli weźmiemy pod uwagę tylko perspektywę ostatnich 5 ? 6 miesięcy, Przebito w końcu trzymiesięczną konsolidację, nastąpiło ,,,

RSS

Presja na spadek wartości złotego utrzymana

22.05.18

Ostatnie tygodnie były dla polskiego złotego wyjątkowo trudne ? notowania rodzimej waluty systematycznie, a podczas niektórych sesji nawet bardzo dynamicznie, spadały, O ile jeszcze miesiąc temu notowania indeksu BOSSAPLN oscylowały w ,,,

RSS

Dolar zyskał po słowach Mnuchina

22.05.18

USA / CHINY: Będzie ?rozejm? w temacie wojen handlowych ? zakomunikował w niedzielę Sekretarz Skarbu Steve Mnuchin po tym jak osiągnięto porozumienie dotyczące ram działań zmierzających do ograniczenia nierównowag w handlu pomiędzy,,,

RSS

Dolar mocny na początku tygodnia

22.05.18

Włoski prezydent pozna skład nowego rządu, Indeks dolara kontynuuje wzrosty, Produkcja w Polsce pozytywnie zaskakuje

RSS

Święto na rynkach. Wenezuela bez zmian

22.05.18

Zielone Świątki powodują, że dwa ważne europejskie rynki mają dzisiaj dzień wolny, Złoty w dalszym ciągu w odwrocie, Wybory prezydenckie w Wenezueli nie poprawiły sytuacji,

RSS

Kolejne rekordy siły dolara

22.05.18

Presja na rynki wschodzące się utrzymuje, Nowe tegoroczne minima osiągnęła przed południem para EUR/USD, Dane z krajowej gospodarki dobre, ale mają one ograniczony wpływ na złotego ze względu na silne negatywne sygnały zewnętrzne,

RSS

Informacjeksiążka telefoniczna Polski - wersja na płytach CD i DVD, lub ściągana z serwera, oferujemy wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, program ma dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, lub kodowane, książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw, ale także oferujemy mniejsze części na życzenie, czyli np. 1 województwo.


Menu witryny