Cudzoziemcy popełniajš coraz więcej przestępstw w Polsce

22.03.18

O niemal 40 proc. wzrosła w 2017 roku liczba przestępstw popełnionych przez cudzoziemców.

RSS

W sektorze technologii kobiecie jest trudniej

22.03.18

Polska znalazła się na ostatnim miejscu w raporcie, który porównuje szanse kobiet w sektorze technologicznym w 41 krajach OECD. Liderem jest Portugalia.

RSS

Cyfrowi giganci majš zaczšć płacić podatki w Europie

22.03.18

Komisja Europejska zaproponowała obłożenie firm z gospodarki cyfrowej nowš daninš od obrotu. Polska jest za, ale o jednomyœlnoœć w UE może być trudno. Nowe rozwišzanie najmocniej dotknie firm amerykańskich.

RSS

Facebook na politycznym widelcu. Może pogršżyć prezydenta Dudę?

22.03.18

Politycy PiS zaprzeczajš, aby w trakcie kampanii wyborczej prezydenta Andrzeja Dudy jego sztab korzystał z usług kontrowersyjnej firmy Cambridge Analytica.

RSS

Izraelczyk znieważył pomnik ofiar w Auschwitz-Birkenau

22.03.18

Policja zatrzymała Izraelczyka, który znieważył pomnik ofiar w obozie Auchwitz-Birkenau. Według œwiadków miał oddać mocz na schody na terenie obozu.

RSS

Prof. Strzembosz: Jakie te projekty ustaw sš niechlujne

22.03.18

- Miałbym duże opory, aby zwołać posiedzenie KRS - mówił w TVN24 były I prezes SN prof. Adam Strzembosz. Dodał jednak, że nie chce się w tej sprawie jednoznacznie wypowiadać, aby nie stawiać obecnej prezes SN w kłopotliwej sytuacji.

RSS

Leasing jest najszybszy

22.03.18

Branża trzeci rok z rzędu utrzymuje dwucyfrowš dynamikę wzrostu. WyraŸnie wzrósł popyt na maszyny – mówi wiceprezes Asseco Data Systems Paweł Barchwic.

RSS

Białoruœ: Łukaszenko między Rosjš a Zachodem

22.03.18

Białoruski przywódca chce tłumić opozycję, zbliżać się z Zachodem i brać miliardy od Kremla.

RSS

Polskie firmy zaczynajš inwestować: nowe maszyny i urzšdzenia

22.03.18

To rosnšce koszty pracy mogły wymusić na firmach większe wydatki na automatyzację, nowe maszyny i urzšdzenia.

RSS

Coface: biznes na fali, ale ryzyko nie zniknie

22.03.18

WskaŸniki koniunktury w polskiej i europejskiej gospodarce sš wcišż bardzo dobre, ale to nie oznacza, że poważne problemy zniknęły – przekonywali eksperci występujšcy na konferencji Coface Country Risk 2018 w Warszawie.

RSS

Ambasador Wielkiej Brytanii: Okiełznać ambicje Kremla

22.03.18

Cała społecznoœć międzynarodowa musi wspólnie stanšć w obronie zasad naruszonych przez Rosję – pisze ambasador Wielkiej Brytanii w Polsce.

RSS

Brytyjski inwestor walczy o reaktywację kopalni Krupiński

22.03.18

Do spotkania zarzšdu Tamar Resources z ministrem energii dojdzie 5 kwietnia. Inwestor chce wydobywać w Polsce węgiel koksowy używany do produkcji koksu i stali.

RSS

Większoœć nowych sklepów internetowych szybko znika z rynku

22.03.18

Pierwsze e-sklepy padajš już po roku od startu. Po siedmiu latach wcišż działa œrednio już tylko co trzeci.

RSS

Box sponsorowany

nauka pływania Słupsk dla dzieci i młodzieży. Pływanie nie buduje charakteru lecz go sprawdza. Pływanie to śmiech, pływanie to łzy, pływanie to pasja, szaleństwo, strach, nadzieja i krzyk. Pływamy dlatego że jesteśmy pływakami. Kochamy te emocje i bez nich nie możemy żyć. Tak powie każdy kto złapie wodnego bakcyla. Zapraszam Ciebie... małego, dużego do poznania czym jest i może być pływanie. Przekonasz się sam. Nauka i doskonalenie pływania dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Zajęcia nauki pływania ukierunkowane są na ogólną poprawę sprawności i kondycji fizycznej. nauka pływania Słupsk skierowana jest dla osób dorosłych i starszych chcących popracować nad wydolnością swojego organizmu. Uczestnicząc w zajęciach zdobywamy nowe umiejętności, przełamujemy swoje wszelkie obawy i leki przed wodą a tym samym polepszamy swoje samopoczucie. Poprawiamy pracę układu sercowo-naczyniowego, wzmacniamy korpus mięśniowy, dbamy o układ kostno-stawowy i a to wszystko mile spędzając czas w gronie nowo poznanych osób. Zajęcia te są źródłem relaksu i satysfakcji z pożytecznie wykorzystanego czasu. Zajęcia obejmują swym zakresem przyszłe mamy, które zdecydowały się zrobić coś dla siebie i swojego maleństwa jeszcze przed przyjściem na Świat. Są to zajęcia bezpieczne, przynoszące uczucie relaksu i ogólnego komfortu. Skupiają się na wzmocnieniu jednych partii mięśniowych i na rozluźnieniu i uelastycznieniu innych, co istotne przy porodzie. Odciążają kręgosłup sprzyjają ogólnej poprawie metabolizmu, zwiększają wytrzymałość i wydolność bez odczuwalnego zmęczenia, koją zmysły. Dodają sił i chęci do codziennego funkcjonowania. Oferujemy dodatkową możliwość darmowych konsultacji i porad z wykwalifikowana położną. Przyszłe mamy mogą również liczyć na prywatną opieką podczas ciąży, porodu i po narodzinach. Panie zainteresowane zajęciami w wodzie proszone są o dostarczenie zaświadczenia od swojego ginekologa mówiące o braku przeciwwskazań do uczestnictwa na zajęciach w basenie.

Box sponsorowany

Jakie widlaki są lepsze: widlaki spalinowe czy widlaki elektryczne ? Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi, postaramy się jednak może po części ten problem poruszyć. dostępne rodzaje wózków posiadają dobre i złe strony, wybierając optymalne urządzenia do hali, powinno się przemyśleć wiele czynników i przy ich pomocy oceniać, a później podjąć decyzję. Najbardziej istotna kwestia to to, czy wózki widłowe będą pracowały na otwartym terenie, czy w pomieszczeniu, jeżeli mają jeździć w zamkniętym pomieszczeniu motor spalinowy będzie niedobrym wyborem, ponieważ gazy wydechowe będą przeszkadzać pracownikom. Do minusów silników elektrycznych należą mało pojemne baterie, które trzeba długo ładować, ale z kolei widlak elektryczny jest bardziej cichy niż spalinowy, a ładowanie prądem nie tak drogie jak zalewanie baku benzyną czy ropą. Za każdym razem gdy zastanawiamy się nad wyborem jakiegoś urządzenia do pracy powinno się ocenić dokładnie za i przeciw, identycznie jest z wózkami widłowymi, decyzja o ich zakupie musi zawsze być bardzo wnikliwie przemyślana. Magazynowanie jest dziś niezmiernie znaczącym elementem prowadzenia wielu przedsiębiorstw, które prowadzą różnego rodzaju sklepy bądź hurtownie. Nie mogą one pozwolić sobie na to, by klient odszedł z kwitkiem, dlatego rozległe przestrzenie magazynowe wypełniają towarami, które czekają by znaleźć się na półkach, lub od razu u klienta. Do obsługiwania powierzchni magazynowych niezbędna jest niemała grupa wykwalifikowanych pracowników, w tym ludzi posiadających uprawnienia zezwalające im na prowadzenie wózków widłowych. Osoby takie mogą liczyć na bezpieczną pracę i dosyć dobrą pensję, dlatego co roku coraz większym powodzeniem cieszą się kursy, na których można uzyskać certyfikaty na kierowanie widlakami. Urzędowe potwierdzenie kwalifikacji stało się o tyle ważne, że uzyskany certyfikat zezwala również na podjęcie zatrudnienia w charakterze operatora wózka widłowego na terenie innych krajów Unii Europejskiej. Kosztujący kilkaset złotych kurs zwraca się więc w krótkim czasie w postaci znacząco wyższych wypłat, co decyduje o jego znacznej renomie.

Box sponsorowany

Słupsk: Z uwagi na duży obrót gotówkowy i bezgotówkowy czyha na nas całe multum zagrożeń związanych z tymi procesami. Skutkiem tego stojące na straży praworządności organy państwowe zrodziły do życia szereg agend mających za cel dbanie o interes obywatela i państwa. Do takich właśnie instytucji zaliczyć należy Generalny Inspektor Informacji Finansowej GIIF pomocny tu jest (adwokat). Organ ten ma za zadanie eliminować przestępczość finansową. Dzięki licznym przepisom prawnym posiada on szereg instrumentów powalających eliminować już w zarodku pranie brudnych pieniędzy oraz zapobiegać wspieraniu finansowo terroryzm. Dzięki temu, że istnieje GIIF pojawia się możliwość bieżącego analizowania i przetwarzania potencjalnych zdarzeń mogących mieć koligacje z wspieraniem finansowo przestępczości zorganizowanej. W przypadku uzasadnionych podejrzeń odnoście możliwego prania brudnych pieniędzy Generalny Inspektor Informacji Finansowej wprowadza w życie procedury opisane w ustawie o finansowaniu terroryzmu i przeciwdziałaniu praniu pieniędzy. Jakby tego było mało GIIF jest zobowiązany do redystrybucji swoich podejrzeń innym organom w kraju i zagranicą i znowu tutaj polecamy usługi adwokata: adwokat, radca

Box sponsorowany

Wózki widłowe i części do wózków widłowych jest miarodajną firmą na polskim rynku wózków widłowych. Rozprowadzamy produkty japońskich marek Toyota i Mitsubishi - zarówno nowe jak i używane po bardzo konkurencyjnych cenach. - części zamienne do wózków widłowych polskich GPW, WW, RAK oraz platformowych, bułgarskich DV i EV, zachodnich wszelkiego typu. wózki widłowe

Box sponsorowany

Posiadamy w swojej ofercie ogrody zimowe i zabudowy szklane, fasady, pełen zakres stolarki aluminiowej, które są wykonane z profili aluminiowych produkowanych w najnowszych technologiach pozwalających jednocześnie zapewnić gwarancje wysokiej jakości i bezpieczeństwa. Możliwości technologiczne, które ciągle rozwijają się w branży stolarki aluminiowej pozwalają stwierdzić że w obecnych czasach wiedzie ona prym w budownictwie. Powodem takiego wzrostu zainteresowania zabudowami szklanymi i ogrodami zimowymi jest ich doskonała trwałość oraz jakość. Oferujemy także: meble kuchenne

Box sponsorowany

książka telefoniczna. Jednym z ciekawszych wynalazków, których nie doceniamy i nawet nie zauważamy jest spis numerów telefonów wraz ze spisem abonamentów. Powszechnie nazywamy ten wynalazek książką telefoniczną. W 1878 roku w USA, a dokładniej w okręgu New Haven, który mieści się w stanie Connecticut ówczesna kompania telefoniczna opublikowała pierwszą na świecie książkę telefoniczną. Składała się ona z pięćdziesięciu samych nazwisk, które zostały posegregowane w czterech kategoriach, a mianowicie były, to kategorie : służby miejskie, mieszkańcy, różne oraz zawody. Powód zamieszczenia samych nazwisk jest bardzo prozaiczny. W 1878 roku nie istniały, po prostu jeszcze numery telefonów. W tamtych czasach po podniesieniu słuchawki zgłaszał się operator, który łączył nas z osobą, o którą prosimy, a która znajdowała się w spisie. Pomysł był nowatorski, ale bardzo pomocny i skuteczny. Wraz z rozwojem telekomunikacji książka telefoniczna stała się elementem fundamentalnym do sprawnego prowadzenia interesów, zarządzania lub do wykonania zwyczajnego telefony z życzeniami. Pod koniec XX wieku pozornie książka telefoniczna straciła na znaczeniu. Jest, to jednak bardzo mylne spostrzeżenie, ponieważ unowocześniona została jedynie jej forma. Wystarczy, ze chcemy zadzwonić z naszego telefonu komórkowego do znajomego, szefa, czy kogoś z rodziny, by uświadomić sobie ten fakt. Zarówno ten wynalazek jak zresztą każdy wynalazek mający na celu uporządkowanie sporych ilości informacji jest rzeczą całkowicie nieodzowną w erze informacyjnej, gdzie zewsząd jesteśmy zalewani potokiem informacji w różnorodnej formie.

Polska potrzebuje sztucznej inteligencji

22.03.18

Rzšd, samorzšdy i spółki Skarbu Państwa powinny się włšczyć w kreowanie popytu na rozwišzania internetu rzeczy i tzw. inteligentnych algorytmów (AI) – postuluje Instytut Sobieskiego.

RSS

Nicolas Sarkozy postawiony w stan oskarżenia

22.03.18

Po trwajšcym dwa dni przesłuchaniu były prezydent Francji Nicolas został postawiony w stan oskarżenia. Zarzuca mu się nielegalne finansowanie kampanii prezydenckiej z funduszy otrzymanych od libijskiego dyktatora Muammara Kaddafiego.

RSS

znalezionych: 22511, strona 9 z 1501
<<<  -  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  -  >>>

Informacjeksiążka telefoniczna Polski - wersja na płytach CD i DVD, lub ściągana z serwera, oferujemy wszystkie 16 województw, firmy i osoby prywatne, program ma dowolne przeszukiwanie, bazy danych w formacie msaccess - niekodowane, lub kodowane, książka telefoniczna - możliwość dodania szerokiej oferty firmy, telefony firm i osób prywatnych. Jedyna w Polsce na CD lub DVD, zawierająca firmy i osoby prywatne. Nasza książka telefoniczna, jest wydawnictwem całościowym, czyli zawierającym wszystkie 16 województw, ale także oferujemy mniejsze części na życzenie, czyli np. 1 województwo.


Menu witryny